Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Fotografie nové knihy.

MOJE KNIHA JE DOKONČENA.

V CÍLI VELKÉ CESTY.

26. června 2020.
Má autorská fotografická monografie byla 22. června 2020 dokončena. Uzavřela se tak dlouhá a nesmírně náročná pouť, která trvala téměř tři roky.

Vzhledem k tomu, že kniha bude oficiálně představena až na podzim tohoto roku, nelze v tuto chvíli zatím prozrazovat nic konkrétního. Tedy jen obecné věci:


Úvodní a doprovodné texty napsali starosta města, průvodce v jedné z památek a historici městského archivu.

Fotografie byly vytvořeny téměř výhradně fotoaparáty a objektivy Canon. V interierech jsem pracoval vždy s dostupným světlem pro co nejvěrnější zachycení atmosféry prostor. Vzhledem k mnohdy hraničním světelným podmínkám byly použity pokročilé metody skládání expozičních řad a lokálních úprav pro rozšíření dynamického rozsahu tak, aby jasná, zářivá okna i tmavá, stinná zákoutí byla vždy exponována v souladu s uměleckým záměrem. Zdrojové fotografie z vyvolaných RAW souborů byly upravovány ve 48-bit TIFF ProPhoto RGB, tedy nejvyšší kvalitě, kterou lze dnes použít. Takto velký a bohatý rozsah barev a tónů bylo poté nutné převést do omezeného, úzkého tiskového prostoru 24-bit TIFF Coated Fogra CMYK, aniž by došlo k výraznějšímu posunu barevného a tonálního podání fotografií.

Fotografie nové knihy, otevřené.

Tolik na úvod ve stručnosti. Až budete mít možnost si knihu prohlédnout, napíši podrobně o uměleckém záměru, jeho vývoji v průběhu tvorby díla a mnohém dalším.

Kniha bude slavnostně představena veřejnosti letos na podzim u příležitosti Dne města. Přesný termín sdělíme včas, s dostatečným předstihem.

© Martin Mojžíš, 2020.
Fotografie: © Martin Mojžíš, 2020.

►Na začátek článku.
►Přehled všech článků.
►Úvodní stránka.
►Mapa stránek.