Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.

NOVÉ STRÁNKY ATELIERU.

POKRAČOVÁNÍ CESTY.

4. prosince 2017.
Úvodem bych rád vám všem, kteří moje stránky navštěvujete, co nejsrdečněji poděkoval. Je vás stále více a mám z toho velkou radost. Právě tak z vašich zpráv.

CO JE NOVÉHO?
K největším změnám došlo v galeriích ►Volné tvorby. ►Jiné krajiny►Deníky jsou nyní rozděleny do několika menších období. Ta nebyla volena libovolně. Galerie Jiné krajiny se sama, přirozeně rozdělila dle mých životních etap, jednotlivých prožití. Jejich jména vám řeknou více. U Deníků jsem cítil potřebu uspořádat je ještě více podle kalendáře. Nyní tedy každá galerie obsahuje fotografie z jedné poloviny roku.

Nejdůležitější změnou jsou však vlastní fotografie. Nebyly pouze převzaty z předchozích stránek, jak by se při letmém pohledu mohlo zdát. Každá fotografie byla znovu prohlédnuta v plném rozlišení, u některých provedeny úpravy a poté byla znovu zhotovena její zmenšená podoba pro stránky. Šlo především o Jiné krajiny. U Deníků je důležitý i tehdejší způsob zpracování, proto jsem do těchto fotografií zasahoval co nejméně.

Vzhledem k již několikaleté spolupráci s velkou fotobankou, která se o mé fotografie velmi dobře stará, by byl další fotoarchiv na mých stránkách již navíc. Na Fotografickou školu se nyní nedostává času, abych se jí věnoval tak, jak je třeba. Není ovšem nikterak vyloučeno, že se Fotobanka i Fotografická škola na stránkách znovu objeví.

V galeriích ►Tvorby na zakázku (profesionální fotografie) a ►Grafika přibyly některé ukázky, jiné byly, podobně jako v galeriích volné tvorby, upraveny. Jinak zde nedošlo k větším změnám.

Grafický návrh stránek je zcela mým dílem. Cítil jsem, že by vše mělo působit velmi klidně, klasicky, ušlechtile. Nejsem si však zcela jist, že naopak poměrně neklidné až bouřlivé okolnosti, při nichž stránky vznikaly, mi dovolily zcela vycítit jejich pravou, čistou podobu. Proto je možné, že zde dojde ještě k nějakému vývoji.

Stránky nejsou zdaleka hotové. Typografie, grafické prvky, ... ještě mnoho bude třeba doplnit, propracovat, upravit. Nicméně nechtěl jsem už dále zveřejnění odkládat – vždyť i tak trvala jejich tvorba déle než rok. Mimo jiné mě čeká kompletní překlad do angličtiny a alespoň stručný překlad do jazyka německého  ...

CO SE STANE S PŮVODNÍMI STRÁNKAMI?
Budou odpočívat. V archivu a zálohách, jako svědectví téměř deseti let života. Nic nebude smazáno ani zapomenuto.

Pokud by něco nepracovalo, jak má ...
... napište mi prosím, opravím to. Nejsem technik ani programátor a chybičky se mohou vyskytnout.

Dovolte mi na závěr jedno přání: pokud se vám má tvorba líbí a napadne vás, byť jen na malou chvilku, že byste mi to rádi napsali, prosím, udělejte to. Nezáleží na formě, způsobu, slohu ... to není podstatné. Pro mě je nesmírně důležité vědět, že vás má tvorba oslovuje a těší.

Ať se vám nové stránky líbí!

© Martin Mojžíš, 2017.

►Na začátek článku.
►Přehled všech článků.
►Úvodní stránka.
►Mapa stránek.