Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Náměstí 1. máje. Chomutov.

CHOMUTOV – I. ČÁST.

FOTOGRAFICKÉ CESTY.

10. března 2022.
V podhůří Krušných hor, u severozápadního okraje Mostecké pánve, na řece Chomutovce. Díky působení řádu německých rytířů od 14. do 15. století město téměř německé, v 17. století královské. Od 16. století se zde rozvíjí hornictví, těží se kamenec, později hnědé uhlí. V roce 1890 zde, v Mannesmannově válcovně trub, vzniká první bezešvá ocelová trubka na světě. Náměstí 1. máje a okolí je městskou památkovou oblastí.

Založeno: 1252, počet obyvatel: 47 000, nadmořská výška: 330 m, kraj: Ústecký.


Objednejte si fotografie města Chomutov na lesklém fotografickém papíře formátu A4 (29.7 x 21 cm), tzv. Listy z archivu. Většinu fotografií lze objednat i ve větších velikostech. Konkrétní rozměry Vám rádi sdělíme ►na požádání, další informace naleznete na stránce ►Prodej fotografií.FOTOGRAFICKÁ TECHNIKA.
Fotoaparát.

Fotoaparát:

Fujifilm X-H1.

Objektiv.

Objektiv:

Fujinon XF 16 – 55 mm 1:2.8 R LM WR.

Kruhový fotografický filtr.

Filtry:

Schneider Kreuznach B+W MRC Nano UV-Haze XS-Pro 77 mm.
Schneider Kreuznach B+W MRC Nano Käsemann Circular Polariser XS-Pro 77 mm.

Fotografický stativ.

Stativ:Náměstí 1. máje, sloup se sousoším Nejsvětější Trojice, kostel sv. Kateřiny. Chomutov. Měsíc za věžičkou na střeše zámku Chomutov. Náměstí 1. máje s kostelem Nanebevzetí Panny Marie a městskou věží. Chomutov. Západní část náměstí 1. máje v Chomutově. Vrchní část sloupu se sousoším Nejsvětější Trojice. Chomutov. Kostel sv. Kateřiny, zámek a sloup se sousoším Nejsvětější Trojice. Chomutov. Kamenné nápisy na bývalém zámku Chomutov, nyní radnice a muzeum. Popisné a orientační číslo zámku Chomutov. Kouř z komína zámku Chomutov. Severní křídlo zámku a průjezd. Chomutov. Bývalá střílna ve stěně zámku Chomutov. Bývalá střílna ve stěně zámku Chomutov. Zámek v pohledu z Táboritské ulice. Chomutov. Dřevěný znak města v průjezdu radnice. Chomutov. Pohled z průjezdu na budovy farního úřadu a městskou věž. Chomutov. Lustr na stropě průjezdu radnice a muzea. Chomutov. Vlajky na stožárech před radnicí a muzeem. Chomutov. Vrchol sloupu se sousoším Nejsvětější Trojice. Chomutov. Kostel sv. Kateřiny a zámek. Chomutov. Jedno z oken radnice a muzea. Chomutov. Kostel sv. Kateřiny a zámek. Chomutov. Sloup se sousoším Nejsvětější Trojice, městská věž, kostel Nanebevzetí Panny Marie a bývalá radnice. Chomutov. Sloup se sousoším Nejsvětější Trojice, v pozadí gotická budova bývalé radnice. Chomutov. Sochy na zábradlí okolo sloupu se sousoším Nejsvětější Trojice, v pozadí farní úřad Chomutov. Vrchní část městské věže. Chomutov. Fara, děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie, městská věž a bývalá radnice. Chomutov. Městská věž. Chomutov. Náměstí 1. máje. Chomutov. Táboritská ulice v Chomutově. Husovo náměstí, Chomutov. Domy v jihozápadní části náměstí 1. máje. Chomutov. Náměstí 1. máje. Chomutov. Náměstí 1. máje. Chomutov. Kostel sv. Ignáce. Chomutov. Dvě ranní letecké linky nad věžemi kostela sv. Ignáce. Chomutov. Pohled z podloubí domu č. 9/12 na náměstí 1. máje. Chomutov. Náměstí 1. máje, vlevo galerie a kostel sv. Ignáce. Chomutov. Sklípková klenba pozdně gotického domu č. 9/12. Chomutov.

© Martin Mojžíš, 2022.
Fotografie: © Martin Mojžíš, 2021.

►Chomutov – II. část.
►Na začátek článku.
►Přehled všech článků.
►Úvodní stránka.
►Mapa stránek.