Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Český Krumlov, v pozadí kostel sv. Víta.

ČESKÝ KRUMLOV – I. ČÁST.

FOTOGRAFICKÉ CESTY.

1. března 2022.
V zátočinách řeky Vltavy, na jižním okraji Blanského lesa, nedaleko Šumavy. Slovo Krumlov vzniklo z německého Krumme Aue, křivý luh. Již od dávné minulosti reprezentativní sídlo mnoha šlechtických rodů, působili zde páni z Krumlova, Vítkovci, Rožmberkové, Eggenbergové i Schwarzenbergové. Nyní jedno z turisticky nejnavštěvovanějších měst České republiky s fascinujícím zámkem na vysokém ostrohu nad vltavskými meandry. Zámek i město jsou od roku 1992 zapsány v seznamu světového dědictví UNESCO.

Založeno: 1274, počet obyvatel: 13 000, nadmořská výška: 492 m, kraj: Jihočeský.


Objednejte si fotografie města Český Krumlov na lesklém fotografickém papíře formátu A4 (29.7 x 21 cm), tzv. Listy z archivu. Většinu fotografií lze objednat i ve větších velikostech. Konkrétní rozměry Vám rádi sdělíme ►na požádání, další informace naleznete na stránce ►Prodej fotografií.FOTOGRAFICKÁ TECHNIKA.
Fotoaparát.

Fotoaparát:

Fujifilm X-H1.

Objektiv.

Objektiv:

Fujinon XF 16 – 55 mm 1:2.8 R LM WR.

Kruhový fotografický filtr.

Filtry:

Schneider Kreuznach B+W MRC Nano UV-Haze XS-Pro 77 mm.
Schneider Kreuznach B+W MRC Nano Käsemann Circular Polariser XS-Pro 77 mm.

Fotografický stativ.

Stativ:Český Krumlov za svítání. Chodba v hradu a zámku Český Krumlov. Chodba na IV. zámecké nádvoří. IV. zámecké nádvoří, stěny zdobené sgrafity. Chodba k Plášťovému mostu. Chodba na IV. nádvoří. Okénko na III. nádvoří. III.  nádvoří hradu a zámku Český Krumlov. Severozápadní stěna Dolního hradu a zámecká věž. Pohled na Český Krumlov, v pozadí kostel sv. Víta. Chodba na II. nádvoří. II. zámecké nádvoří. Kašna na II. nádvoří. Jeden ze vchodů Dolního hradu. II. zámecké nádvoří, pohled k severozápadu. Malby na stěnách Hradního muzea. Brána na II. zámecké nádvoří. Ulice Na Dlouhé zdi. Pohled po proudu Vltavy. Pohled na Český Krumlov, vlevo kostel sv. Víta. Vltava a Vnitřní město. Pohled proti proudu Vltavy. Kostel sv. Víta v Českém Krumlově. Pohled po proudu Vltavy. Interier zámku Český Krumlov. Severozápadní stěna Horního hradu. Socha na Plášťovém mostě. Jez U Jelení lávky. Zámecké barokní divadlo, Plášťový most, Horní hrad a Dolní hrad. Pohled po proudu Vltavy. Pohled na Český Krumlov, v pozadí kostel sv. Víta. Pohled ze zámku proti proudu Vltavy. Terasa u Zámeckého barokního divadla. Barokní zahrada zámku Český Krumlov. Lavičky v Horní zahradě zámku Český Krumlov. Dolní parter zahrady a sousoší kaskádové fontány. Zámecká zahrada v Českém Krumlově. Český Krumlov, zámecká zahrada. Hlavní cesta v Dolním parteru zámecké zahrady. Kaskádová fontána. Jinovatka na keřích v Horní zahradě. Jinovatka na keřích v zámecké Horní zahradě. Otáčivé hlediště v Českém Krumlově. Letohrádek Bellaria, otočné hlediště. Zlaté listy na stromech.

© Martin Mojžíš, 2022.
Fotografie: © Martin Mojžíš, 2021.

►Český Krumlov – II. část.
►Na začátek článku.
►Přehled všech článků.
►Úvodní stránka.
►Mapa stránek.