Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Barokní městská radnice Čáslav.

ČÁSLAV.

FOTOGRAFICKÉ CESTY.

24. února 2022.
Ve Středolabské tabuli nedaleko Železných hor, u říčky Brslenky. Založeno za vlády Přemysla Otakara II., město královské. Dějiště Čáslavského sněmu v červnu 1421, kdy je členem zemské vlády zvolen také Jan Žižka, jehož ostatky jsou v Čáslavi nalezeny o téměř 500 let později. Historické centrum je městskou památkovou oblastí. Letiště na severním okraji města slouží jako 21. základna taktického letectva a je jednou z hlavních bojových složek Vzdušných sil Armády České republiky.

Založeno: 1264, počet obyvatel: 10 000, nadmořská výška: 231 m, kraj: Středočeský.


Objednejte si fotografie města Čáslav na lesklém fotografickém papíře formátu A4 (29.7 x 21 cm), tzv. Listy z archivu. Většinu fotografií lze objednat i ve větších velikostech. Konkrétní rozměry Vám rádi sdělíme ►na požádání, další informace naleznete na stránce ►Prodej fotografií.FOTOGRAFICKÁ TECHNIKA.
Fotoaparát.

Fotoaparáty:

Olympus OM-D E-M10 Mark II, Fujifilm X-H1.

Objektiv.

Objektivy:

Olympus M. Zuiko Digital 14 – 42 mm 1 : 3.5 – 5.6 II R, Fujinon XF 16 – 55 mm 1:2.8 R LM WR.

Kruhový fotografický filtr.

Filtry:

Kenko Realpro UV ASC MC 37 mm, Schneider Kreuznach B+W MRC Nano UV-Haze XS-Pro 77 mm, Schneider Kreuznach B+W MRC Nano Käsemann Circular Polariser XS-Pro 77 mm.

Fotografický stativ.

Stativ:Náměstí Jana Žižky z Trocnova, Čáslav. Městská knihovna, informační středisko, výstavní síň a městská radnice Čáslav. Náměstí Jana Žižky z Trocnova, Čáslav. Morový sloup, socha Panny Marie. Čáslav. Střední odborné učiliště Čáslav. Jedna ze čtyř soch obklopujících kašnu, v pozadí věž kostela sv. Petra a Pavla. Náměstí Jana Žižky z Trocnova, Čáslav. Kvetoucí záhony, uprostřed socha Jana Žižky. Čáslav. Socha Jana Žižky od Josefa Václava Myslbeka v Čáslavi. Vchod městské knihovny Čáslav. Kostel sv. Petra a Pavla, Podměstský rybník v Čáslavi. Památník Matouše Ulického v Čáslavi. Kostel sv. Petra a Pavla na Kostelním náměstí v Čáslavi. Kostel sv. Petra a Pavla na Kostelním náměstí v Čáslavi. Kostel sv. Petra a Pavla na Kostelním náměstí v Čáslavi. Suché lipové květy na dlažbě ulice Jana Karafiáta. Čáslav. Vchod kostela sv. Petra a Pavla, Čáslav. mm. Čáslav. Kostel sv. Petra a Pavla. Kostelní náměstí, Čáslav. Podměstský rybník napájený říčkou Brslenkou, evangelický kostel a Speciální škola Čáslav. Kostel sv. Petra a Pavla, evangelický kostel, Podměstský rybník, blížící se bouře. Čáslav. Otakarova bašta. Čáslav. Otakarova věž. Čáslav. Schody Otakarovy věže. Čáslav. Poštovní ulice, Čáslav. Studna v parku u Poštovní ulice, Čáslav. Průčelí Dusíkova divadla v Čáslavi. Dusíkovo divadlo Čáslav. Jeden ze vchodů Dusíkova divadla. Čáslav. Beseda v zadní části Dusíkova divadla. Čáslav. Městské muzeum Čáslav. Městské muzeum Čáslav. Staniční budova železničního nádraží Čáslav Lávka pro pěší nad kolejemi železničního nádraží Čáslav. Budova údržby na železničním nádraží Čáslav. Nástěnná malba Čáslavský sněm, ulice J. Mahena, Čáslav.

© Martin Mojžíš, 2022.
Fotografie: © Martin Mojžíš, 2019 – 2021.

►Na začátek článku.
►Přehled všech článků.
►Úvodní stránka.
►Mapa stránek.