Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
LOUKA S BÍLÝMI ŽIDLEMI.

DENÍKY – PŘÍBĚH LETADLA.

26. prosince 2012.

Letadlo na fotografiích sloužilo v době studené války jako průzkumný letoun, který kontroloval naše hranice s Německem či Rakouskem a hledal případné "narušitele".

Dnes stojí opuštěno na louce za vesnicí. Občas se v něm sejdou členové místního leteckého klubu, v motorech hnízdí ptáci, ale většinu času tiše odpočívá na svém mohutném podvozku a statečně vzdoruje horku i mrazům, dešti i sněhu.

I když socialistický režim letadlo zneužíval, nic to nezmění na tom, že bylo a stále je pozoruhodným dílem lidských rukou. Když jsem jej poprvé spatřil, byl jsem uchvácen jeho velikostí, těžko popsatelnou osamělostí a zvláštní absurditou opuštěného dopravního letounu, stojícího na louce za vesničkou. Úchvatný, nesmírně fotogenický artefakt, inspirující a nezapomenutelný ...

Fotografická technika.
fotoaparát

Fotoaparát:

Nikon D3X.

objektiv

Objektivy:

AF Nikkor 28 mm f/2.8 D, AF-S Nikkor 50 mm f/1.4 G.

filtr

Filtr:

filtr

Stativ:

Gitzo GT 2531 se stativovou hlavou Gitzo GH 1780QR.


Tato galerie obsahuje originální fotografie, ručně zhotovené a signované osobně autorem.
Od každé fotografie v této kolekci budou zhotoveny a uvolněny k prodeji pouze tři výtisky. Čtvrtý, neprodejný, zůstává autorovi. Veškeré další informace naleznete na stránce ►Prodej fotografií.


VCHOD DO MRAKŮ. SVĚTLOMETY. ČÁST SRDCE. PTAČÍ DOMOV. OKO KŘÍDLA. NA ZÁPADĚ SKORO ZATAŽENO. PONORKA, KTERÁ MOŽNÁ LÉTALA. ZA PONORKOU. VZPOMÍNKY. LINIE PLOCH. KŘIVKY. OKNO DO MRAKŮ. ZA VESNICÍ.

►Na začátek stránky.
►Jak koupit fotografii? Podrobný průvodce.
►Všechny galerie Deníky.
►Úvodní stránka.
►Mapa stránek.