Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Dopravní letadlo na louce. Fotografie s názvem LOUKA S BÍLÝMI ŽIDLEMI.

DENÍKY – PŘÍBĚH LETADLA.

26. prosince 2012.

Letadlo na fotografiích sloužilo v době studené války jako průzkumný letoun, který kontroloval naše hranice s Německem či Rakouskem a hledal případné "narušitele".

Dnes stojí opuštěno na louce za vesnicí. Občas se v něm sejdou členové místního leteckého klubu, v motorech hnízdí ptáci, ale většinu času tiše odpočívá na svém mohutném podvozku a statečně vzdoruje horku i mrazům, dešti i sněhu.

I když socialistický režim letadlo zneužíval, nic to nezmění na tom, že bylo a stále je pozoruhodným dílem lidských rukou. Když jsem jej poprvé spatřil, byl jsem uchvácen jeho velikostí, těžko popsatelnou osamělostí a zvláštní absurditou opuštěného dopravního letounu, stojícího na louce za vesničkou. Úchvatný, nesmírně fotogenický artefakt, inspirující a nezapomenutelný ...


Dveře dopravního letadla. Fotografie s názvem VCHOD DO MRAKŮ. Světlomety dopravního letadla. Fotografie s názvem SVĚTLOMETY. Část motoru dopravního letadla. Fotografie s názvem ČÁST SRDCE. Ptačí hnízdo v motoru dopravního letadla. Fotografie s názvem PTAČÍ DOMOV. Světlomet dopravního letadla. Fotografie s názvem OKO KŘÍDLA. Příď dopravního letadla. Fotografie s názvem NA ZÁPADĚ SKORO ZATAŽENO. Přídavná nádrž. Fotografie s názvem PONORKA, KTERÁ MOŽNÁ LÉTALA. Přídavná nádrž zezadu. Fotografie s názvem ZA PONORKOU. Kabina dopravního letadla. Fotografie s názvem VZPOMÍNKY. Zadní část dopravního letadla. Fotografie s názvem LINIE PLOCH. Příď dopravního letadla zespodu. Fotografie s názvem KŘIVKY. Okno dopravního letadla. Fotografie s názvem OKNO DO MRAKŮ. Dopravní letadlo na louce za vesnicí. Fotografie s názvem ZA VESNICÍ.

Tato galerie obsahuje originální fotografie, ručně zhotovené a signované osobně autorem. Od každé fotografie v této kolekci budou zhotoveny a uvolněny k prodeji pouze tři výtisky. Čtvrtý, neprodejný, zůstává autorovi. Veškeré další informace naleznete na stránce ►Prodej fotografií.


►Na začátek stránky.
►Jak koupit fotografii? Podrobný průvodce.
►Všechny galerie Deníky.
►Úvodní stránka.
►Mapa stránek.