Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Místo, kde se vltavský plavební kanál Vraňany – Hořín vlévá do Labe. V pozadí zdymadlo Hořín. Mělník.

MĚLNÍK.

FOTOGRAFICKÉ CESTY.

18. dubna 2022.
Nad soutokem Vltavy a Labe, obklopen ze tří stran Dolnooharskou, Jizerskou a Středolabskou tabulí. Již v neolitu osídlená oblast, koncem 10. století vzniká kamenný hrad Mělník, který je dáván kněžnám a královnám věnem. Proslulé centrum vinařské, významná železniční křižovatka a říční přístav.

Založeno: 1274, počet obyvatel: 20 000, nadmořská výška: 215 m, kraj: Středočeský.


Objednejte si fotografie města Mělník na lesklém fotografickém papíře formátu A4 (29.7 x 21 cm), tzv. Listy z archivu. Většinu fotografií lze objednat i ve větších velikostech. Konkrétní rozměry Vám rádi sdělíme ►na požádání, další informace naleznete na stránce ►Prodej fotografií.FOTOGRAFICKÁ TECHNIKA.
Fotoaparát Fujifilm X-H1.

Fotoaparát:

Fujifilm X-H1.

Objektiv Fujinon XF 35 mm 1:1.4 R.

Objektiv:

Fujinon XF 16 – 55 mm 1:2.8 R LM WR.

Kruhový fotografický filtr.

Filtry:

Schneider Kreuznach B+W MRC Nano UV-Haze XS-Pro 77 mm,
Schneider Kreuznach B+W MRC Nano Käsemann Circular Polariser XS-Pro 77 mm.

Fotografický stativ.

Stativ:Osvětlená věž mělnické radnice, náměstí Míru. Náměstí Míru, pohled k východu. Mělník. Domy na náměstí Míru, věž kostela sv. Petra a Pavla v Mělníku. Domy na náměstí Míru, dům U Zlatého hroznu. Mělník. Podloubí mělnické radnice. Vchodové dveře Regionálního muzea Mělník. Svatováclavská ulice, pohled ke kostelu sv. Petra a Pavla a zámku Mělník. Zámecká ulice, Mělník. Svatováclavská ulice v pohledu k náměstí Míru. Mělník. Zámecká ulice. Mělník. Pomník Karla IV., sochař Jan Maxa. Mělník. Kostel sv. Petra a Pavla, zámek Mělník. Soutok Labe s Vltavou. Mělník. Busta Viktora Dyka od sochaře Josefa Jílka. Mělník. Křižovatka ulic Svatováclavská, Na Vyhlídce a Vinohrady Karla IV. Mělník. Vltavský plavební kanál Vraňany – Hořín. Mělník. Labe, hlavní tok Vltavy, vltavský plavební kanál Vraňany – Hořín. Mělník. Okna restaurace zámku Mělník. Možná nejužší dveře na Mělníku. Ulice Vinohrady Karla IV. Mělník. Okna jednoho z domů v ulici Vinohrady Karla IV. Mělník. Most Josefa Straky, Labe a domy v ulici Rybáře. Mělník. Částečně zatopené stromy  v Labi, most Josefa Straky. Mělník. Vila Karola, zámek Mělník a kostel sv. Petra a Pavla. Mělník. Dům č. 11 v ulici Rybáře. Mělník. Most Josefa Straky, Labe, malý přístav a domy v ulici Rybáře. Na vrcholu Vila Karola, zámek Mělník a kostel sv. Petra a Pavla. Kontejnery a lodě v mělnickém přístavu, Loděnická ulice. Mělník. Mělnický přístav, Loděnická ulice. Mělník.

© Martin Mojžíš, 2022.
Fotografie: © Martin Mojžíš, 2021.

►Na začátek článku.
►Přehled všech článků.
►Úvodní stránka.
►Mapa stránek.