Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Náměstí Míru v hlubokém soumraku.

KLATOVY – II. ČÁST.

FOTOGRAFICKÉ CESTY.

30. března 2022.
Obklopeny Blatenskou pahorkatinou, Švihovskou a Všerubskou vrchovinou, u Drnového potoka. Založeny králem Přemyslem Otakarem II., v období renesance jedno z nejbohatších měst v Čechách. Brána Šumavy, nyní druhé největší město Plzeňského kraje s rozvinutým potravinářským, dřevozpracujícím a optickým průmyslem. Unikátní městská památková rezervace s charakteristickou Černou věží a sousedním bílým kostelem Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce.

Založeno: 1260, počet obyvatel: 22 000, nadmořská výška: 405 m, kraj: Plzeňský.


Objednejte si fotografie města Klatovy na lesklém fotografickém papíře formátu A4 (29.7 x 21 cm), tzv. Listy z archivu. Většinu fotografií lze objednat i ve větších velikostech. Konkrétní rozměry Vám rádi sdělíme ►na požádání, další informace naleznete na stránce ►Prodej fotografií.FOTOGRAFICKÁ TECHNIKA.
Fotoaparát.

Fotoaparát:

Fujifilm X-H1.

Objektiv.

Objektiv:

Fujinon XF 16 – 55 mm 1:2.8 R LM WR.

Kruhový fotografický filtr.

Filtry:

Schneider Kreuznach B+W MRC Nano UV-Haze XS-Pro 77 mm.
Schneider Kreuznach B+W MRC Nano Käsemann Circular Polariser XS-Pro 77 mm.

Fotografický stativ.

Stativ:Pohled z kostela Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce na náměstí Míru. Jižní část náměstí Míru a kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce. Městská radnice a Černá věž. Náměstí Míru a Divadelní ulice. Náměstí Míru v Klatovech. Křižovatka ulic Randova a Kpt. Jaroše. Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce na náměstí Míru v Klatovech. Obecní dům, nyní Základní škola v Komenského ulici. Vlastivědné muzeum a knihovna Dr. Hostaše. Vlastivědné muzeum a knihovna Dr. Hostaše v Klatovech. Salzmannova vila v Klatovech. PASK, Pavilon skla v Hostašově ulici v Klatovech. Dům č. 42 ve Šmilovského ulici v Klatovech. Vrchlického sady v Klatovech, hranolová bašta. Památník Dr. Jana Krejčího, Klatovy. Vrchlického sady v Klatovech, kostel sv. Vavřince. Vrchlického sady v Klatovech. Vrchlického sady v Klatovech, budova Vyšší odborné školy, Obchodní akademie, Střední zdravotnické školy a Jazykové školy v Plánické ulici. Dům č. 102 na křižovatce ulic Komenského a Školní v Klatovech. Lavičky ve Vrchlického sadech v Klatovech, věž Okrouhlice. Bývalá studna ve Vrchlického sadech, Klatovy. Pohled do studny ve Vrchlického sadech v Klatovech. Kovová plastika u Vrchlického sadů. Sluneční hodiny na fasádě Základní školy v Plánické ulici v Klatovech. Sluneční hodiny na fasádě Základní školy v Plánické ulici v Klatovech. Sgrafita na fasádě Základní školy v Plánické ulici, Josef Čejka. Plánická ulice, Vrchlického sady, kamenná věž Okrouhlice. Vchod věže Okrouhlice, Vrchlického sady, Klatovy. Tabulka na věži Okrouhlice v Klatovech. Plánická ulice, Hostašovy sady, Bílá věž. Klatovy. Průchod pod Černou věží v Klatovech. Keře v parku u Jezuitské koleje, Klatovy. Toalety za Černou věží. Otevřený depozitář barokních soch v průchodu Jezuitské koleje v Klatovech, socha sv. Jana Nepomuckého. Malá knihovna v Otevřeném depozitáři barokních soch. Socha sv. Václava v Otevřeném depozitáři barokních soch. Chodba Jezuitské koleje, Městská knihovna, Městský ústav sociálních služeb a některé odbory městského úřadu Klatovy. Noční náměstí Míru v Klatovech.

© Martin Mojžíš, 2022.
Fotografie: © Martin Mojžíš, 2021.

►Klatovy – I. část.
►Na začátek článku.
►Přehled všech článků.
►Úvodní stránka.
►Mapa stránek.