Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Náměstí Míru v Klatovech před bouří.

KLATOVY – I. ČÁST.

FOTOGRAFICKÉ CESTY.

27. března 2022.
Obklopeny Blatenskou pahorkatinou, Švihovskou a Všerubskou vrchovinou, u Drnového potoka. Založeny králem Přemyslem Otakarem II., v období renesance jedno z nejbohatších měst v Čechách. Brána Šumavy, nyní druhé největší město Plzeňského kraje s rozvinutým potravinářským, dřevozpracujícím a optickým průmyslem. Unikátní městská památková rezervace s charakteristickou Černou věží a sousedním bílým kostelem Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce.

Založeno: 1260, počet obyvatel: 22 000, nadmořská výška: 405 m, kraj: Plzeňský.


Objednejte si fotografie města Klatovy na lesklém fotografickém papíře formátu A4 (29.7 x 21 cm), tzv. Listy z archivu. Většinu fotografií lze objednat i ve větších velikostech. Konkrétní rozměry Vám rádi sdělíme ►na požádání, další informace naleznete na stránce ►Prodej fotografií.FOTOGRAFICKÁ TECHNIKA.
Fotoaparát.

Fotoaparát:

Fujifilm X-H1.

Objektiv.

Objektiv:

Fujinon XF 16 – 55 mm 1:2.8 R LM WR.

Kruhový fotografický filtr.

Filtry:

Schneider Kreuznach B+W MRC Nano UV-Haze XS-Pro 77 mm.
Schneider Kreuznach B+W MRC Nano Käsemann Circular Polariser XS-Pro 77 mm.

Fotografický stativ.

Stativ:Náměstí Míru v Klatovech. Barokní lékárna U Bílého jednorožce. Pohled z náměstí Míru do Divadelní ulice. Městská radnice v Klatovech. Jižní strana náměstí Míru v Klatovech. Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce v Klatovech. Interier kostela Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce v Klatovech. Vchodové dveře kostela Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce. Hodiny na Černé věži v Klatovech. Jižní fasáda kostela Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce. Náměstí Míru v Klatovech. Balbínova ulice v Klatovech. Vchod do Klatovských katakomb. Záložka ležící na dláždění Balbínovy ulice v Klatovech. Klatovský prampouch, Eva Jiřičná, Klatovy. Křižovatka Denisovy a Balbínovy ulice, Klatovy. Stálá divadelní scéna Klatovy. Ulice Kpt. Jaroše, Klatovy. Bílá věž v Klatovech. Klatovská Bílá věž od západu. Základní umělecká škola Josefa Kličky, Klatovy. Spodní část průčelí Základní umělecké školy Josefa Kličky. Kvetoucí záhony před budovou Základní umělecké školy Josefa Kličky. Pohled Krameriovou ulicí k Bílé věži. Arciděkanský kostel Narození Panny Marie v Klatovech. Interier kostela Narození Panny Marie, Klatovy. Průčelí kostela Narození Panny Marie v Klatovech. Dům č. 6 v Pavlíkově ulici v Klatovech. Římskokatolická farnost Klatovy. Arcibiskupský dům, tzv. Superiorát, Klatovy. Pohled z Jirsíkovy ulice na Arcibiskupský dům. Nádražní ulice, Klatovy. Sokolovna Klatovy. Hostašovy sady, Klatovy. Pomník obětem komunistické zvůle, Olbram Zoubek, Klatovy. Kamenné schodiště v Hostašových sadech, Klatovy. Základní škola v Plánické ulici, Klatovy. Balbínova ulice za soumraku, Klatovy.

© Martin Mojžíš, 2022.
Fotografie: © Martin Mojžíš, 2021.

►Klatovy – II. část.
►Na začátek článku.
►Přehled všech článků.
►Úvodní stránka.
►Mapa stránek.