Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Řeka Ohře a část města Kadaň.

KADAŇ.

FOTOGRAFICKÉ CESTY.

18. března 2022.
V podhůří Krušných hor, severovýchodně od hor Doupovských. Na řece Ohři, nedaleko přehrady Nechranice. Kdysi svobodné královské město s hradem a klášterem, známé těžbou hlinky a kaolinu, nyní průmyslové město poblíž tří velkých elektráren. V Kadani se nachází nejužší ulice České republiky, Katova ulička. Až pohádkově působí bílá věž radnice na Mírovém náměstí.

Založeno: 1183, počet obyvatel: 18 000, nadmořská výška: 300 m, kraj: Ústecký.


Objednejte si fotografie města Kadaň na lesklém fotografickém papíře formátu A4 (29.7 x 21 cm), tzv. Listy z archivu. Většinu fotografií lze objednat i ve větších velikostech. Konkrétní rozměry Vám rádi sdělíme ►na požádání, další informace naleznete na stránce ►Prodej fotografií.FOTOGRAFICKÁ TECHNIKA.
Fotoaparát Fujifilm X-H1.

Fotoaparát:

Fujifilm X-H1.

Objektiv Fujinon XF 35 mm 1:1.4 R.

Objektiv:

Fujinon XF 35 mm 1:1.4 R.

Kruhový fotografický filtr.

Filtr:

Schneider Kreuznach B+W MRC Nano UV-Haze XS-Pro 52 mm.

Fotografický stativ.

Stativ:Alžbětinský klášter v Kadani, kostel svaté Rodiny a svaté Alžběty. Domy v Žatecké ulici v Kadani. Bílá radniční věž na Mírovém náměstí v Kadani. Kašna na Mírovém náměstí v Kadani. Morový sloup na Mírovém náměstí v Kadani. Podloubí bílé radniční věže. Ulice Jana Švermy, Mikulovická brána. Křižovatka ulic Vrchlického a Čechova. Kostel Povýšení svatého Kříže v Kadani. Vrata domu č. 184, Mírové náměstí, Kadaň. Morový sloup, Mírové náměstí, Kadaň. Bílá radniční věž na Mírovém náměstí v Kadani. Katova ulička, nejužší ulice České republiky. Prampouchy v Katově uličce. Zdivo městských hradeb v ulici Na Příkopě. Vchod bílé radniční věže v Kadani. Panenky za výlohou obchodu v Kadani. Panenky za výlohou obchodu v Kadani. Hrad Kadaň. Hrad Kadaň. Hrad Kadaň. Kamenné schodiště z hradu Kadaň na nábřeží Ohře. Svatojánská ulička v Kadani. Řeka Ohře a část města Kadaň, vlevo hrad Kadaň.

© Martin Mojžíš, 2022.
Fotografie: © Martin Mojžíš, 2019.

►Na začátek článku.
►Přehled všech článků.
►Úvodní stránka.
►Mapa stránek.