Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Neorenesanční budova Městského divadla. Chomutov.

CHOMUTOV – II. ČÁST.

FOTOGRAFICKÉ CESTY.

13. března 2022.
V podhůří Krušných hor, u severozápadního okraje Mostecké pánve, na řece Chomutovce. Díky působení řádu německých rytířů od 14. do 15. století město téměř německé, v 17. století královské. Od 16. století se zde rozvíjí hornictví, těží se kamenec, později hnědé uhlí. V roce 1890 zde, v Mannesmannově válcovně trub, vzniká první bezešvá ocelová trubka na světě. Náměstí 1. máje a okolí je městskou památkovou oblastí.

Založeno: 1252, počet obyvatel: 47 000, nadmořská výška: 330 m, kraj: Ústecký.


Objednejte si fotografie města Chomutov na lesklém fotografickém papíře formátu A4 (29.7 x 21 cm), tzv. Listy z archivu. Většinu fotografií lze objednat i ve větších velikostech. Konkrétní rozměry Vám rádi sdělíme ►na požádání, další informace naleznete na stránce ►Prodej fotografií.FOTOGRAFICKÁ TECHNIKA.
Fotoaparát.

Fotoaparát:

Fujifilm X-H1.

Objektiv.

Objektiv:

Fujinon XF 16 – 55 mm 1:2.8 R LM WR.

Kruhový fotografický filtr.

Filtry:

Schneider Kreuznach B+W MRC Nano UV-Haze XS-Pro 77 mm.
Schneider Kreuznach B+W MRC Nano Käsemann Circular Polariser XS-Pro 77 mm.

Fotografický stativ.

Stativ:Náměstí 1. máje. Chomutov. Náměstí 1. máje. Chomutov. Dům č. 14 na náměstí 1. máje. Chomutov. Galerie Špejchar v Chomutově. Pohled na Galerii Špejchar z Ruské ulice. Chomutov. Západní stěna kostela Nanebevzetí Panny Marie. Chomutov. Okno kostela Nanebevzetí Panny Marie. Chomutov. Okno kostela Nanebevzetí Panny Marie. Chomutov. Světlo a stín na budově v ulici Jakoubka ze Stříbra. Chomutov. Ulice Jakoubka ze Stříbra. Chomutov. Budova pobočky magistrátu města. Chomutov. Oranžové plody keřů v Palackého ulici. Chomutov. Seminární hvězdářská věž. Chomutov. Řeka Chomutovka. Chomutov. Řeka Chomutovka. Chomutov. Malý vodopád v toku řeky Chomutovky. Chomutov. Část budov bývalé jezuitské koleje s keři v popředí. Chomutov. Park u budovy Oblastního muzea a knihovny slouží zároveň jako lapidárium. Chomutov. Kamenný exponát na fasádě Oblastního muzea. Chomutov. Kamenný exponát na fasádě Oblastního muzea. Chomutov. Dva náhrobní kameny instalované na fasádě Oblastního muzea. Chomutov. Lapidárium v parku u bývalé jezuitské koleje. Chomutov. Rozcestník expozic, výstav a prohlídek na fasádě Oblastního muzea. Chomutov. Pohled z parku před Oblastním muzeem na část budovy a hvězdářskou věž. Chomutov. Zákoutí u Oblastního muzea. Chomutov. Podloubí bývalé jezuitské koleje. Chomutov. Průchod mezi budovami bývalé jezuitské koleje. Chomutov. Pohled na hvězdářskou věž od východu. Chomutov. Okno studovny v areálu bývalé jezuitské koleje. Chomutov. Budova Městského soudu. Chomutov. Dům č. 21 v ulici Na Příkopech. Chomutov. Budova bývalého centrálního poštovního a telegrafního úřadu. Chomutov. Vitráž nad vchodem bývalého centrálního poštovního a telegrafního úřadu. Chomutov. Revoluční ulice. Chomutov. Dům č. 136 v Mánesově ulici. Chomutov. Dům č. 136 v Mánesově ulici. Chomutov. Ulice Jakoubka ze Stříbra. Chomutov.

© Martin Mojžíš, 2022.
Fotografie: © Martin Mojžíš, 2021.

►Chomutov – I. část.
►Na začátek článku.
►Přehled všech článků.
►Úvodní stránka.
►Mapa stránek.