Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Hrad a zámek Český Krumlov.

ČESKÝ KRUMLOV – II. ČÁST.

FOTOGRAFICKÉ CESTY.

4. března 2022.
V zátočinách řeky Vltavy, na jižním okraji Blanského lesa, nedaleko Šumavy. Slovo Krumlov vzniklo z německého Krumme Aue, křivý luh. Již od dávné minulosti reprezentativní sídlo mnoha šlechtických rodů, působili zde páni z Krumlova, Vítkovci, Rožmberkové, Eggenbergové i Schwarzenbergové. Nyní jedno z turisticky nejnavštěvovanějších měst České republiky s fascinujícím zámkem na vysokém ostrohu nad vltavskými meandry. Zámek i město jsou od roku 1992 zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Založeno: 1274, počet obyvatel: 13 000, nadmořská výška: 492 m, kraj: Jihočeský.


Objednejte si fotografie města Český Krumlov na lesklém fotografickém papíře formátu A4 (29.7 x 21 cm), tzv. Listy z archivu. Většinu fotografií lze objednat i ve větších velikostech. Konkrétní rozměry Vám rádi sdělíme ►na požádání, další informace naleznete na stránce ►Prodej fotografií.FOTOGRAFICKÁ TECHNIKA.
Fotoaparát.

Fotoaparát:

Fujifilm X-H1.

Objektiv.

Objektiv:

Fujinon XF 16 – 55 mm 1:2.8 R LM WR.

Kruhový fotografický filtr.

Filtry:

Schneider Kreuznach B+W MRC Nano UV-Haze XS-Pro 77 mm.
Schneider Kreuznach B+W MRC Nano Käsemann Circular Polariser XS-Pro 77 mm.

Fotografický stativ.

Stativ:Zlaté listy na stromech. Ulice K Zámecké zahradě. Jinovatka na listech. Jez U Jelení lávky. Plášťový most spojuje divadlo a konírnu se zámeckou zahradou. Plášťový most, konírna, kostel sv. Víta. Zimní jízdárna v Českém Krumlově. Vchod zimní jízdárny. Zimní jízdárna na zámku Český Krumlov. Plášťový most a štěpnice. Sluneční hodiny na stěně konírny. Padající zlaté listy nad jezem U Jelení lávky. Ulice U Prachárny. Plášťový most v Českém Krumlově. Jez U Jelení lávky a Rybářská ulice. Mlhy na hladině Vltavy. Plášťový a dřevěný most. Horní hrad z podhledu. Podzimní řeka. Dolní hrad a Vltava. Zámecká věž z ulice Na Ostrově. Lavička u Vltavy. Horní a Dolní hrad. Zářící hladina řeky. Menší říční kanál Vltavy, bývalý kostel a špitál sv. Jošta. Vedlejší říční kanál. Zvlněná hladina řeky. Lazebnický most, bývalý kostel a špitál sv. Jošta, nyní Muzeum marionet. Parkán. Radniční ulice. Dlouhá ulice. Člověk s listem na kapuci. Křižovatka ulic Široká a Na Ostrově. Jinovatka na dřevěném zábradlí. Námraza na barevných listech.

© Martin Mojžíš, 2022.
Fotografie: © Martin Mojžíš, 2021.

►Český Krumlov – I. část.
►Na začátek článku.
►Přehled všech článků.
►Úvodní stránka.
►Mapa stránek.