Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Řeka Berounka a část města Beroun.

BEROUN.

FOTOGRAFICKÉ CESTY.

21. února 2022.
Mezi Křivoklátskou vrchovinou a Hořovickou pahorkatinou, na soutoku řek Berounky a Litavky, v sousedství Českého Krasu a křivoklátských lesů. Již od pradávna brod a přívoz, důležitá křižovatka cest. Opevněné, vojenské město s mohutnými hradbami a branami, později, také díky významné železniční trati z Prahy do Německa, město průmyslové.

Založeno: 1179, počet obyvatel: 20 000, nadmořská výška: 235 m, kraj: Středočeský.


Objednejte si fotografie města Beroun na lesklém fotografickém papíře formátu A4 (29.7 x 21 cm), tzv. Listy z archivu. Většinu fotografií lze objednat i ve větších velikostech. Konkrétní rozměry Vám rádi sdělíme ►na požádání, další informace naleznete na stránce ►Prodej fotografií.FOTOGRAFICKÁ TECHNIKA.
Fotoaparát Fujifilm X-H1.

Fotoaparáty:

Fujifilm X-H1, Canon EOS R, Sony A7RII.

Objektiv Fujinon XF 16 – 55 mm 1:2.8 R LM WR.

Objektivy:

Fujinon XF 35 mm 1:1.4 R, Fujinon XF 16 – 55 mm 1:2.8 R LM WR, Canon RF 24 – 105 mm 1:4 L IS USM, Sony FE 20 mm 1:1.8 G.

Kruhový fotografický filtr.

Filtry:

Schneider Kreuznach B+W MRC Nano UV-Haze XS-Pro 52, 67 a 77 mm.
Schneider Kreuznach B+W MRC Nano Käsemann Circular Polariser XS-Pro 77 mm.

Fotografický stativ.

Stativ:

Gitzo GT 2531, stativová hlava Gitzo GH 1780 QR.Berounská radnice na Husově náměstí. Pražská brána v Berouně. Vchod a fasáda berounské radnice. Dům Husova sboru v Berouně. Pomník Čestná smrt na Husově náměstí v Berouně. Pamětní deska na pomníku Čestná smrt. Socha Jana Nepomuckého na Husově náměstí v Berouně. Kašna na Husově náměstí v Berouně. Lísteček plovoucí na hladině kašny. Hydrant na Husově náměstí v Berouně. Berounské proboštství. Mateřská škola v areálu proboštství v Berouně. Věž kostela sv. Jakuba v Berouně. Berounský kostel sv. Jakuba. Kostel sv. Jakuba v Berouně. Komíny na střeše. Kaplička v areálu proboštství Beroun. Plzeňská (Horní) brána v Berouně. Východní strana Plzeňské (Horní) brány. Hodiny, malba a text na Plzeňské (Horní) bráně. Pomník Joachima Barranda v Berouně. Kašna na berounském náměstí Joachima Barranda. Javorové listy v kašně. Berounský kostel Zvěstování Panny Marie. Řeka Berounka. Jez na řece Berounce. Berounské městské opevnění. Pamětní deska Aloise Herouta. Noční Beroun. Berounské nádraží v noci.

© Martin Mojžíš, 2022.
Fotografie: © Martin Mojžíš, 2019 – 2021.

►Na začátek článku.
►Přehled všech článků.
►Úvodní stránka.
►Mapa stránek.