Návštěvní kniha. / Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.

NÁVŠTĚVNÍ KNIHA.

VAŠE PŘÍSPĚVKY.

Nové příspěvky posílejte prosím na adresu atelier {at} martinmojzis.com. Děkuji.


 1. 17. listopadu 2016 - 11:15
 2. Veronika

 3. Moc se mi líbí černobílé snímky z nádraží Zdice. Znám to tam a tu atmosféru jste vystihl přesně.

  1. 19. listopadu 2016 - 10:50Odpovědět
  2. Martin Mojžíš

  3. Veroniko děkuji a těším se na Vaše další návštěvy.

 1. 10. září 2016 - 18:16
 2. Petr Tomeš

 3. Jen krátce k porovnání Canonu 5DII a Nikonu D700. První jsem měl dříve a nyní mám Nikona.U Canona mi přijde lepší ovládání kompenzace expozice jen kolečkem, kdežto u Nikona člověk musí ještě zmáčknout další tlačítko, rovněž joistik pro výběr ostřících bodů je u Canona lepší, nemusí se tolik přejíždět prstem jako u voliče Nikonu.Výhodou Canonu je i možnost pořídit v režimu lV bkt se seamspoští rychle, automaticky po sobě, kdežto u Nikona musím v LV použít kabelovku a zmáčknou každou expozici, při rychlém pohybu mraků mi pak nemusí expozice sedět dokonale na sobě při vrstvení, nicméně bkt 2-9 snímků je zas jednoznačná výhoda Nikonu, kdy pro kontrastní scénu je někdy potřeba mít na výběr více jak 3 snímky které umí Canon, na ten se pak při přidání dalších musí sáhnout a riskovat posun obrazu. Nikon se mi lépe drží, má o trochu lepší hledáček s vestavěnou krytkou. 12 Mpix je málo jen tehdy když se použije špičkový pevný sklo, stativ(bezvětří), optimální clona,nízkému ISO pak může být hustota buněk uprostřed obrazu nedostatečná oproti přenosu kresby objektivem,nicméně v případě použití i kvalitního zoomu, vyššího ISo, menší/vyšší clony,filtru, záběru něčeho daleko v oparu rozlišení 12mpix bohatě stačí a využije se tak dalších výhod s nižším rozlišením spojených. Oba stroje jsou léty prověřené a ukázali se jako relativně spojehlivé, to je nakonec to hlavní. U Nikonu se mi líbí možnost zakoupit levně starší objektivy výborného poměru cena/výkon.

  1. 16. září 2016 - 16:16Odpovědět
  2. Martin Mojžíš

  3. S ovládáním sloupkování máte pravdu, nicméně já třeba stejně většinou nastavuji hodnoty ručně, pokud máte opravdu pevný stativ, tak se nepohne. 12 Mpix je málo tehdy, když plánujete vytvářet velké zvětšeniny (delší strana metr a více) a nechcete převzorkovávat nebo skládat. Odpovídající optika je samozřejmostí a tím hlavním. Dnes většina lidí zveřejňuje své snímky jen na internetu a tak jim stačí 4 Mpix, pro přesnější barvy řekněme 8 Mpix. Ale vysvětlujte to někomu :-) Díky za návštěvu a zápis, přeji dobré světlo a přijďte zase.

 1. 18. července 2016 - 20:52
 2. Karolína J.

 3. Fakt nádherné. Chtěla bych někdy jednou umět takhle fotit. A děkuji také za vysvetlení, jak vnímat umění-našla jsem tak nové věci nejen ve vaší tvorbě, ale i v obrazech, které maluje můj přítel, což mimochodem docela zlepšilo náš vztah:) Tak ještějednou děkuju!

  1. 19. července 2016 - 19:07Odpovědět
  2. Martin Mojžíš

  3. Karolíno, rovněž děkuji a přijďte zase!