Návštěvní kniha. / Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.

NÁVŠTĚVNÍ KNIHA.

VAŠE PŘÍSPĚVKY.

Nové příspěvky posílejte prosím na adresu atelier {at} martinmojzis.com. Děkuji.


 1. 4. prosince 2012 - 11:33Odpovědět
 2. Jindřich Kuneš

 3. Pane Mojžíši díky za vyčerpávající odpověď, opět jste nezklamal, ani jsem nečekal tak rychlou odezvu. O Vaší nabídce ohledně osobního kurzu budu uvažovat a když, tak se ozvu. Ještě jednou díky a dobré světlo a krásné Vánoce

 1. 4. prosince 2012 - 07:52
 2. Jindřich Kuneš

 3. Dobrý den, pane Mojžíši chtěl jsem se zeptat, jestli na zakázku děláte také fotografie zpracované přes RAW do TIF. Jednalo by se o maloformátové fotografie, např. 13 x 18. U nás v Liberci mi to nikdo neudělá, pouze jeden fotolab to zkusil, fotografie byly perfektně ostré, ale bohužel ve výsledku celé do žluta. Díky i za radu, zdali-li to v Česku některý lab dokáže. Děkuji a přeji dobré světlo.

  Jindřich


  1. 4. prosince 2012 - 10:47Odpovědět
  2. Martin Mojžíš

  3. Dobrý den, pane Kuneši, na tisku fotografií se můžeme domluvit, jen se obávám, že vzhledem k tomu, že nejsem specializovaná laboratoř, která nakupuje materiály a papíry ve velkém za zlomky maloobchodních cen, by to pro Vás bylo cenově velmi nevýhodné ... Ze své zkušenosti mohu doporučit fotoslužby firmy FotoŠkoda. Pro seriózní výsledky je třeba používat kalibrovaný monitor. Dále fotografie zaslat ke zpracování převedené do barevného prostoru Adobe RGB a doostřené a obsluze toto napsat do poznámky. Na stránkách mají ke stažení i ICC profily jejich minilabu. Snímky lze poslat i přes např. úschovna.cz nebo měli i FTP server. Právě tak zpět Vám je, tuším, mohou zaslat poštou.

   U výsledného TIFFu pro člověka u tiskového stroje nehraje roli,zda vznikl z RAWu v počítačovém programu (např. Adobe Lightroom), přímo ve fotoaparátu nebo úplně jinak, třeba skenováním.

   RAW má pro Vás výhodu v možnostech "Vyvolávání" snímku, opravě chybné expozice, data jsou v nejvyšší možné kvalitě apod.

   Pokud byste měl zájem, je možné se domluvit na individuálním kurzu na toto téma.

   Přeji Vám krásné fotografie i na papíře a dobré světlo. Martin

 1. 2. listopadu 2012 - 04:54Odpovědět
 2. Beata Z.

 3. The most beatiful photographs I've ever seen. I'll contact you regarding the possibility of the purchase of certain works. Bea, N. Y. C.