Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Pohled z prvního nástupiště na druhé a třetí. Nádraží Zdice.

NÁDRAŽÍ ZDICE.

FOTOGRAFICKÉ CESTY.

Noc z 31. října na 1. listopadu 2016.
Mám rád vlaky a vše, co s nimi souvisí. Nádraží Zdice je jedno z mnoha mých oblíbených míst. V noci je tu klid a liduprázdno. Jakoby se zde spojovaly různé doby a lidská konání. Naděje i beznaděj, radosti i smutky ... co se včera zdálo býti trvalé, již dnes odnáší proud přítomnosti.

Fotografie jsou úmyslně vytvořeny z ruky s nastavenou vysokou citlivostí. Ta místa a okamžiky znám již léta, nyní jsem je však poprvé fotografoval a jen mírně poupravil pohled či kompozici.


Objednejte si tyto fotografie na silném lesklém fotografickém papíře formátu A4 (29.7 x 21 cm), tzv. Listy z archivu.
Veškeré informace naleznete na stránce ►Prodej fotografií.FOTOGRAFICKÁ TECHNIKA.
Fotoaparát Canon EOS 600D.

Fotoaparát:

Canon EOS 600D.

Objektiv Canon EF-S 18 - 55 mm 1:3.5 - 5.6 IS II.

Objektiv:

Canon EF-S 18 - 55 mm 1:3.5 - 5.6 IS II.

Fotografický kruhový filtr.

Filtr:

Schneider Kreuznach B+W MRC Nano UV-Haze XS-Pro 58 mm.

Fotografický stativ.

Stativ:


Schody z podchodu a první nástupiště. Nádraží Zdice. Holubi hnízdící nad jedním z reproduktorů. Nádraží Zdice. Vývěsní štít restaurace. Nádraží Zdice. Ceník jídel a pití. Nádraží Zdice. Zavřené výdejní okénko restaurace. Nádraží Zdice. Prázdná nástěnka, kde dříve býval program kina. Nádraží Zdice. Vchod do restaurace. Nádraží Zdice. Zeď a tabule. Nádraží Zdice. Prázdné místo po telefonu. Nádraží Zdice. Poštovní schránka. Nádraží Zdice. Květiny za oknem. Nádraží Zdice. Telefon uvnitř budovy. Nádraží Zdice. Kolejové zarážedlo, v pozadí druhé a třetí nástupiště. Nádraží Zdice. Oprýskaný lak na stropě. Nádraží Zdice. Okno chráněné mřížemi. Nádraží Zdice. Dvě cedulky s nápisem východ. Nádraží Zdice. Druhé a třetí nástupiště. Nádraží Zdice. Volné koleje mezi prvním a druhým nástupištěm. Nádraží Zdice. První nástupiště. Nádraží Zdice. Podchod. Nádraží Zdice. Jedny z dveří. Nádraží Zdice. Zářící podchod, v pozadí kostel Narození Panny Marie. Nádraží Zdice. První a druhé nástupiště. Nádraží Zdice. Tabulka s nápisem 1. nástupiště nad schody z podchodu. Nádraží Zdice. Malé okno. Nádraží Zdice. Nádražní budova z ulice. Nádraží Zdice. Nádražní budova v pohledu z ulice. Nádraží Zdice.

© Martin Mojžíš, 2016.
Fotografie: © Martin Mojžíš, 2016.

►Na začátek článku.
►Přehled všech článků.
►Úvodní stránka.
►Mapa stránek.